Süper Kupa kriziyle ilgili flaş sözler! ‘Parayı aldıkları için ses çıkaramadılar’

Türkiye, Suudi Arabistan’da oynanması planlanan Süper Kupa finalinin krize dönüşmesini tartışmaya devam ederken; Türkiye Futbol Federasyonu, Fenrbahçe ve Galatasaray kulüpleri sessiziğini korumaya devam ediyor.

Son olarak ünlü spor spikeri Emre Tilev Sözcü TV’de yaptığı açıklamalarla gündem oldu. Tilev, “Kulüp başkanları da en az Federasyon kadar suçludur.” diyerek topu ALi Koç ve Dursun Özbek’e attı. Tilev, Suudi Arbistan’a gitmeme hakkına sahip olan kulüplerin, önden parayı aldıkları için sessiz kaldıklarını ifade etti.

“Kulüp başkanları da en az Federasyon kadar suçludur”

Spor Spiker Emre Tilev Sözcü TV’de yaptığı açıklamada, “Suudi Arabistan’ın normlarının, işleyişinin, yaşam şekillerinin, bize ve ülkemize bakışlarının ne olduğunu biliyoruz. Kulüp başkanları bu ülkeye gitmeme özgürlüğüne sahipti. Total resme baktığımızda, ‘Biz tek suçlu olarak Türkiye Futbol Federasyonu’nu görüyoruz. Bizim bu işte suçumuz yoktur.’ yaklaşımının yanlış olduğu fikrindeyim. Kulüp başkanları da en az Federasyon kadar suçludur.”

“Rezil olduk Suudi Arabistan’da”

Türkiye Futbol Federasyonu’nun uçağa binmeden istifa etmesi gerekiyordu. Mehmet Büyükekşi halen neyin görevinde. Bugün Ali Koç, Kulüpler Birliği Vakfı’nın Başkanı… Ali Koç neden Mehmet Büyükekşi’yi istifaya davet etmiyor? Neden Dursun Özbek istifa talebinde bulunmuyor? Ben gazeteci olarak söylüyorum, ‘Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı istifa etmeli’ diyorum. Rezil olduk Suudi Arabistan’da.”

“Burada alkışlanması gereken iki kulübün taraftarlarıdır”

“Burada çok basit bir soru var. Kulüpler 12-13 kişilik yönetim kurullarıyla yönetiliyor. Bir kişi çıkıp, ‘Bizim Suudi Arabistan’da ne işimiz var’ demedi mi? Ben ne Ali Koç’u ne Dursun Özbek’i tebrik ediyorum. Burada asıl kahraman taraftarlardır. İki başkanı da bu noktaya sürükleyen taraftarlar olmuştur. Taraftar çıkıp, ‘Bizim orada ne işimiz var’ demiştir. Burada alkışlanması gereken iki kulübün taraftarlarıdır.”

“Paraya yenik düştüler”

“Başkanlar ön parayı alıp kasalarına koymuşlar. O zaman iade etselerdi parayı. ‘Biz gitmiyoruz’ deselerdi. Ben paraya yenik düşmüş felsefelerin başka noktalardan beslenerek hamaset edebiyatı oluşturmalarına karşıyım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir