Türk Kızılay öncülüğünde hazırlanan 2.737 ton insani yardım malzemesi taşıyan 7. gemi, Mersin Uluslararası Limanı’ndan uğurlandı. Yardımlar arasında hazır yemek içerikli gıda kolileri, su, un, giyim, hijyen, çadır, uyku tulumu, battaniye, barınma malzemeleri, tıbbi ve bebek malzemeleri bulunuyor. Türk Kızılay Genel Başkanı Fatma Meriç Yılmaz, yardımların takipçisi olacaklarını ve Gazze’ye sürekli yardımların devam edeceğini belirtti.