Sel mağduru Ankaralıların yardımına önce Vali sonra Bakan yetişti

Ankara’yı esir alan yağışların ardından ABB Başkanı Mansur Yavaş ortadan kaybolurken, yaşanan sel felaketlerinin ardından vatandaşların başına gelebilecek kötü olaylara karşı Ankara Valiliği ve Sağlık Bakanlığı kırmızı alarma geçti.  Ankara Valisi Vasip Şahin, 10 alt geçidin trafiğe kapandığını ve ekiplerin gerekli çalışmaları yaptığını aktarırken, Bakan Koca ise, “Yoğun yağıştan kaynaklanan sel felaketine karşı Ankaralıların hizmetindeyiz.” ifadelerini kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, günlerdir etkili olan yağışlarda mazgal ve rögar temizliğini yapmamakta ısrar edince sağanak yağışlar sonrası başkentin hemen her noktasında su baskınları yaşandı. Liyakatsizlikleri sayesinde Ankaralılara hayatı zindan etmeye devam eden ABB’nin yapması gerekeni ise Ankara Valiliği ve Sağlık Bakanlığı yaptı.

YAVAŞ ORTADAN KAYBOLDU İŞ BAŞA DÜŞTÜ

Mazgal temizlemek yerine üstüne asfalt döktürerek en ufak yağışlarda bile Ankaralıya çile yaşatan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, başkenti esir alan yağışlarla birlikte ortadan kayboldu. Yavaş’ın liyakatsizliği ve ilgisizliği yüzünden Ankara’nın her yerinde su baskınları yaşanırken birçok ev ve iş yeri sular altında kaldı. Metro istasyonlarına kadar ulaşan sular yüzünden hayat durma noktasına geldi. Tepkilerin odağında kalan Yavaş’ın ortadan kaybolması ile birlikte vatandaşın yardımına önce Ankara Valisi Vasip Şahin daha sonra da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yetişti.

10 YILLIK FOTOĞRAFLARLA ALGI OLUŞTURMAYA ÇALIŞANLAR ORTADAN KAYBOLDU

20 yıllık Melih Gökçek döneminde yağışlar sebebiyle bir kere alt geçit kapandı diye 10 yıllık fotoğrafları paylaşarak algı oluşturmaya çalışanlar Ankara’da haftalardır etkili olan yağışlar sonrası ortadan kaybolup vatandaşları kaderine terk etti. Ankaralılar sel suları ve su baskınları ile mücadele etmeye çalışırken Vasip Şahin ve Fahrettin Koca el attı. Şahin sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda 10 alt geçidin trafiğe kapandığını açıkladı. Kapanan alt geçitlere ilişkin ekiplerin gerekli çalışmaları yaptığını belirtti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da yaptığı paylaşımda, “Yoğun yağıştan kaynaklanan sel felaketine karşı Ankaralıların hizmetindeyiz. İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığımız; 159 acil yardım kara ambulansı, 530 nöbetçi 112 personeli, 4 UMKE aracı ve 11 UMKE personeli gerekli müdahaleler için görev başında.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir