Samsung’un altı yıl önce tanıttığı özellik Android 14’e geliyor!

Dünyanın önemli teknoloji şirketlerinden olan Samsung, 2017 yılında tanıttığı App Pair özelliğiyle tekrar karşımıza çıkıyor. Özellik, kullanıcıların yan yana bölünmüş ekran çoklu görev moduyla birlikte başlatılması gereken uygulama çiftleri oluşturmaya imkân tanıyor. Şimdi ise Google aynı özelliği Android 14 ile birlikte kullanıcıların karşısına çıkarıyor. İşte detaylar!

Google, Android 14’e App Pair özelliği getiriyor

2017 yılında Samsung, App Pair adlı bir özelliğini tanıttı. Bu özellik, kullanıcıların yan yana bir şekilde bölünmüş çoklu görev modunda başlatılması gereken uygulama çiftlerini oluşturmayı sağlıyor. Son olarak, Samsung’un altı yıl önce tanıttığı bu özelliği Google, Android 14 ile kullanıcıların karşısına çıkacak.

Android 14 Beta 2 birkaç hafta önce yayınlandı. Bununla birlikte değişiklikler listesini araştıran bir Android uzmanı Mishaal Rahman, önemli bir noktaya dikkat çekti. Rahman, Google’ın kullanıcıların uygulama çiftlerini kaydetmesine izin verecek bir yol geliştirdiğini belirtti.

Daha öncesinde Android, kullanıcıların uygulama çiftlerini kullanmalarına ve bunları çoklu görev menüsünde tutmaya izin veriyordu. Ancak bunlar kaydedilmiyor ve kapattıktan sonra yeniden kullanımda olmuyordu. Android 14 ile birlikte ise kullanıcılar uygulama çiftlerini oluşturacak ve bunlara ana ekrana kaydedecek.

Tüm bunlarla birlikte kullanıcı, kaydettiği uygulama çifti simgesine her dokunduğunda iki uygulamayı bölünmüş ekran çoklu görev modunda açacak. Android’in yeni sunduğu bu özelliği, Samsung, altı yıl önce başlattı. Google ise özelliğin kullanışlılığını yeni yeni fark ediyor.

Söz konusu App Pair özelliği, özellikle aynı anda iki uygulamayı kullanan kullanıcılar için oldukça faydalı olacak. Ayrıca Google’ın bu özelliği doğrudan Android’e uygulaması, özelliği daha optimize hale getiriyor. Şirket, artık kendi başına çalışmak yerine uygulama çifti özelliğini temel alacağı için Samsung’a da destek olacak.

Peki, siz Android App Pair özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu özellik faydalı olacak mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir