İbrahim Uslu O Fotoğrafa Gelen Tepkilere Yanıt Verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na danışmanlık yapan siyasal iletişim uzmanı İbrahim Uslu’nun, Prag Büyükelçisi Egemen Bağış ile fotoğrafı tartışma yarattı. Uslu, Çekya’ya girişte problem yaşadıklarını ve Bağış’ın yardımcı olması üzerine ‘teşekkür’ ziyaretinde bulunduklarını anlattı. CHP ile kurumsal ilişkisinin 14 Mayıs seçimlerinden bir gün önce sona erdiğini belirten Uslu ‘Benim yaptıklarımın CHP ile ilintilendirilmesi çok yanlış’ dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na danışmanlık yapan siyasal iletişim uzmanı İbrahim Uslu, eşi AK Parti eski Milletvekili Zeynep Karahan Uslu ile birlikte Prag Büyükelçisi Egemen Bağış’ı ziyaret etti. Ziyarete ilişkin fotoğraf Prag Büyükelçiliği’nin sosyal medya hesabından paylaşıldı. Paylaşımda şöyle denildi:

‘Büyükelçimiz Sayın Egemen Bağış ile birlikte TBMM’de İstanbul’u temsil eden Sayın Prof. Dr. Zeynep Karahan Uslu ve eşi Sayın Dr. İbrahim Uslu Prag’a turistik ziyaretleri kapsamında sefaretimizi ziyaret ederek anılarını tazelediler.’

Uslu’nun, Kılıçdaroğlu’nun 17-25 Aralık soruşturmalarına göndermede bulunarak ‘rüşvetçiden büyükelçi olmaz’ diyerek hedef aldığı Bağış’ı ziyareti sosyal medyada tepki çekti.

“Bir teşekkür ziyaretiydi”

Sözcü’den Deniz Gez’e konuşan Uslu, fotoğrafın perde arkasını şöyle anlattı:

‘Eşimle 27 evlilik yıl dönümümüzü kutlamak için Prag’a gittik. Havaalanında pasaport görevlileri süremin 90 günden daha az kaldığını gördü. Avrupa ülkeleri 90 günden daha az pasaport süresi kalmışsa ülkelerine giriş izni vermiyor. Dolayısıyla biz havaalanında kala kaldık. Eşim daha önce 2 dönem milletvekilliği yaptı. Eğemen Bey’le oradan tanışıyorlar. Eşimin aklına Egemen Bey’den yardım istemek geldi, telefon açtı. Egemen Bey de nezaket gösterdi, Çek makamlarıyla görüşüldü ve benim Çekya’ya girmeme izin verdiler. Dolayısıyla bu sayede Prag’a girebildim. Prag’a girdikten sonra telefon açıp teşekkür ettim. Kahve içmek üzere bizi büyükelçiliğe davet etti. Eşimle birlikte icabet ettik, eşimle birlikte kahve içtik. O esnada fotoğraf çekildi. Kendisi sordu hatta “paylaşabilir miyiz?” diye, bende benim açımdan mahsuru yok dedim. Ben bir suç işlemedim, sonuç olarak Türkiye’nin bir büyükelçisi. Bir teşekkür ziyaretiydi.’

Ziyarette çok fazla siyaset konuşulmadığını belirten Uslu, ‘Sadece şakayla karışık !sizin patron benden hoşlanmıyor’ diye bir kere latife yaptı. Onun dışında siyaset konuşmadık. Zaten onun da toplantıları vardı görüşmemizin arkasından TİM heyeti Prag’daymış onlara refakat ediyormuş, bize kısa bir vakit ayırdı’ dedi.

CHP’ye kurumsal olarak danışmanlık hizmeti verdiğini ve 14 Mayıs seçimlerinden bir gün önce sözleşmesinin sona erdiğini aktaran Uslu, ‘Ben CHP’ye şu an kurumsal danışmanlık hizmeti vermiyorum. Benim yaptıklarımın CHP ile ilintilendirilmesi çok yanlış’ ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir