Zelenskiy’e mi özeniyor? Macron eleştiri yağmuruna tutuldu!

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, yeni paylaşılan fotoğrafları nedeniyle topa tutuldu. Macron’un uluslararası görüşmeler sırasında giydiği kıyafetler dikkat çekti. Fransız Hava Kuvvetlerine bağlı paraşütçülerin armasını taşıyan kıyafetler giyen Macron, Zelenskiy’e özendiği nedeniyle sosyal medyada eleştirilere maruz kaldı.

Elysee Sarayı resmi fotoğrafçısı Soazig de la Moissonniere, Instagram hesabından Macron’un dün yaptığı uluslararası telefon görüşmeleri sırasındaki fotoğraflarını paylaştı.

Fotoğraflarda, Fransız Hava Kuvvetlerine bağlı N10 özel biriminin paraşütçü armasını taşıyan kapüşonlu kıyafeti giydiği görülen Macron için sosyal medyada aralarında medya mensuplarının da bulunduğu çok sayıda kişi “Zelenskiy etkisi” yorumunda bulundu.

Başlıksız-3

Ülkede nisanda yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olan Macron’un reklam çalışması olarak da görülen fotoğraflar, başka bir kullanıcının da “savaşın ortasındaki bir ülkenin cumhurbaşkanını taklit etmeye çalışmak çocukça” şeklindeki tepkisini çekti.

Diğer bir kullanıcı da “Macron’un müstesna bir Fransız Zelenskiy’si imajı vermek istediği” değerlendirmesini yaptı.

Başlıksız-5

Öte yandan Fransız araştırmacı haber sitesi Mediapart’ın dün yayımladığı ve Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un 2019’dan bu yana peruk kullandığına dair iddiaların yer aldığı haberi, ülkede gündem olmuştu.

Gazete, haberi bugün sitesinden kaldırdı. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.