Yağ tüketmeyi bırakırsak, vücudumuzda neler olur?

1- DAHA AÇ HİSSEDERSİNİZ

Paylaş

1- DAHA AÇ HİSSEDERSİNİZ

Yağı hayatınızdan çıkardığınız zaman, eskisi kadar kolay doymadığınızı fark edersiniz. Doğal yağlar, diyetimize eklememiz gereken temel besinlerdir. İhtiyacınız olan kaloriyi buradan almazsanız, başka yiyeceklerden almaya çalışırsınız.

2- HAFIZA ZAYIFLAR

Yağ tüketmeyi kesmeniz, her zamanki gibi canlı bir zihne sahip olmanızı engeller. Balık yağı, fındık yağı, zeytinyağı gibi sağlıklı yağlar beyin için iyidir. Yeterince iyi sağlıklı yağ tüketmek demansa yakalanma riskinizi de düşürür.

3- KALP SAĞLIĞINIZ TEHLİKEYE GİREBİLİR

Paylaş

3- KALP SAĞLIĞINIZ TEHLİKEYE GİREBİLİR

Sağlıklı yağlar açısından zengin Akdeniz diyetiyle beslenmeniz, kalp krizi riskinizi azaltabilir. Yağı tamamen kesmeniz ise kalp sağlığınızı kötü etkileyebilir. Yapılan araştırmalar her gün yarım çorba kaşığı zeytinyağından fazla yağ tüketenlerin kalp hastalığına yakalanma riskinin yüzde 15 daha düşük olduğunu ortaya çıkardı.

4- KİLO ALIRSINIZ

Az yağlı bir diyet uyguladığınızda, vücudunuzun yağ yakmasını engellemiş olursunuz. Bir araştırmaya göre, badem yağı gibi bazı sağlıklı yağlar metabolizmanızı iyileştirebilir.

5- KAS YAPAMAZSINIZ

Paylaş

5- KAS YAPAMAZSINIZ

İyi yağlar tüketmek ve düzenli egzersiz yapmak kas yapmanıza yardımcı olabilir. Yağ ayrıca vücudunuzdaki proteinleri de artırabilir ve bu sayede yoğun bir antrenmandan sonra vücudunuz daha hızlı iyileşebilir.

6- BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİZ ZAYIFLAR

Bağışıklık sistemini korumak için yağ asitleri gereklidir. Birçok vitamin, yağlarla birlikte tüketildiğinde daha iyi emilir. Diyetinizden iyi yağları çıkarırsanız, vücudunuzun yeterli vitamin almasını engellersiniz.

İlgili Haber
Şekeri hayatımızdan tamamen çıkarırsak vücudumuzda neler olur?
Şekeri hayatımızdan tamamen çıkarırsak vücudumuzda neler olur?

diyet beslenme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir