Togg elektirikli SUV segmentinde haziran ayında zirveye yerleşti

AA

Türkiye hayallerini yaşayan ülke konumuna geldi…

Milli otomobil Togg üretime başlamasının ardından göğüs kapatmaya devam ediyor.

Yıllardır kurulan hayal Togg, banttan inerek satışa sunulmaya başlandı.

Yerli ve milli otomobil Togg Türkiye’de teslimatlarının ardından dünyaya da yayıldı.

Togg, fikri mülkiyet haklarına Türkiye’nin sahip olduğu, küresel ölçekte rekabet edecek global USECASE Mobility markası olarak konumlanıyor.

25 Haziran 2018’de kurulan Togg, Anadolu Grubu Holding AŞ, BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ, Turkcell İletişim Hizmetleri AŞ, Zorlu Holding AŞ ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin güç birliğiyle çalışmalarını sürdürüyor.

Elektrikli SUV’larda pazar lideri

Türkiye’nin mobilite alanında hizmet veren küresel teknoloji markası Togg, “bir otomobilden fazlası” hedefiyle çıktığı yolda başarılarını katlıyor.

Türkiye’nin doğuştan elektrikli ilk akıllı cihazı T10X’i kullanıcılarla buluşturmaya devam eden Togg, sadece 2 ayda gerçekleştirdiği satışlarla elektrikli SUV segmentinde pazar lideri olma başarısını gösterdi.

Togg, mayıs ve haziran aylarında 808 adet T10X’i kullanıcılara teslim ederek elektrikli C-SUV segmentinde yüzde 28,9’luk payla pazar lideri oldu.

T10X, toplam elektrikli SUV pazarında da yüzde 15’lik pazar payı ile haziran sonu itibarıyla liderliğe yerleşti.

2030’a kadar 1 milyon adet araç üretimi planlanıyor

Togg alt markaları Trugo ve Trumore’la birlikte akıllı ve bağlantılı otomobiller etrafında oluşturduğu ekosistem dahilinde yeni teknolojiler, hizmetler, kullanıcı deneyimleri ve yeni iş modelleri geliştiren şirket, C segmentindeki ilk akıllı cihaz olan T10X’in pazara sunulmasından sonra yine C segmentindeki Sedan ve C-X Coupe modellerini üretim sırasına alacak.

Takip eden yıllarda B-SUV ve C-MPV’nin de aileye katılmasıyla aynı DNA’yı taşıyan ve 5 modelden oluşan ürün gamı tamamlanacak.

Togg, 2030’a kadar ortak platform kullanarak 5 farklı model ve toplam 1 milyon adet araç üretmeyi planlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx