Tesla Türkiye’den yeni hamle: Supercharger sayısı artırıldı!

Tesla, dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticisi olarak konumlanıyor. Özellikle kullanıcılarına sunduğu tamamen otonom sürüş ve batarya teknolojileri sayesinde çok seviliyor. Bu sayede dünya genelinde iyi satış rakamlarına kolaylıkla ulaşabiliyor ve Tesla Türkiye gibi şirketlerle başka ülkelere de giriş yapıyor.

Tesla, geçtiğimiz aylarda ülkemize nihayet giriş yapmıştı. Bu girişle birlikte ofisini kuran Tesla Türkiye, hızlıca adımlarını atmaya başlayıp bazı işe alımlar gerçekleştirmişti. Geçtiğimiz günlerde de Türkçe dil desteğini araçlara sunan Tesla’dan Superchargerlar ile ilgili yeni bir hamle geldi. Tesla Türkiye, Supercharger ağını güncelledi ve sayısını artırdı.

Tesla’dan Türkiye’deki kullanıcılara müjde!

Tesla Türkiye, ülkemizdeki Supercharger sayısını 12’ye yükselti!

Tesla, ilk olarak ülkemize 2014 yılında Avrupa Supercharger genişleme haritasında yer vermişti. Bu genişleme planında ilk Supercharger hızlı şarj istasyonu 2015 yılında İstanbul’da açılacaktı. Her ne kadar 2015 yılı içerisinde Tesla Türkiye resmi olarak kurulsa da maalesef şirket planlarını ertelemek zorunda kalmıştı.

tesla türkiye

Uzun yılların ardından Kasım 2021’de şirket, ülkemize resmi girişini açıkladı ve birçok işe alım gerçekleştirdi. Şimdi ise şirketten hızlı şarj istasyonu hamlesi geldi. 2016 yılında listeden kaldırılan Superchargerlar, tekrardan şirketin sitesine eklendi ve sayılarında artış meydana geldi.

Bugüne kadar Tesla, ülkemizde 10 adet hızlı şarj istasyonu açmayı düşünüyordu. Yeni yayınlanan listeye göre bu sayı 12’ye artırıldı. İstasyonların konumlarına baktığımızda daha çok İstanbul – İzmir otobanı üzerinde bulunduğunu söyleyebiliriz. Bunlara ek olarak İstanbul – Ankara yolu arasında da bazı istasyonlar bulunacak.

tesla türkiye

Bu istasyonlardan ilkinin 2022 yılı içerisinde hizmete girmesi bekleniyor. Her ne kadar hangi istasyonun ilk olarak devreye girileceği bilinmese de büyük ihtimalle İstanbul’daki Tesla Supercharger ilk olarak hizmet vermeye başlayacak. Peki, sizin düşünceleriniz neler? Sizce ilerleyen günlerde Supercharger sayısı giderek artar mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmında veya SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.