Sahipsiz köpekler 18 tavuğu telef etti

Alınan bilgiye nazaran, Atatürk Mahallesi’nde yaşayan Paşa Kaymaz’ın konutunda hobi olarak beslediği güvercin ve tavukların bulunduğu tel örgülü bölgeye giren sahipsiz köpekler, içerideki hayvanlara saldırdı.

Köpeklerin saldırısı sonucu 18 tavuk telef oldu.

Eşinin durumu bildirmesi üzerine konuta gelen Kaymaz, yaşanan durum karşısında belediye gruplarını arayarak yardım istedi.

Paşa Kaymaz, meskeninde hobi maksatlı beslediği tavuk ve güvercinlerin kendisini, hem makûs alışkanlıklardan uzak tuttuğunu hem de gerilim attığını belirtti.

Sahipsiz köpeklerin bahçesinde bulunan 30 tavuktan 18’ini telef ettiğini söz eden Kaymaz, yaklaşık 2 bin 500 liralık bir ziyanının bulunduğunu söyledi.

Ağır bir hayvan sevgisinin olduğunu söz eden Kaymaz, “Tavukları telef olmuş formda görünce çok üzüldüm. Her gün kalktığımda sürü sürü en az 10’ar guruplar halinde köpeklere denk geldim. Tekrar işe giderken yukarda bulunan düğün salonu yakınlarında bir kız çocuğunu sıkıştırmışlardı ona da yardımcı olduk. Biz yetkililerden buna bir tahlil bulmalarını istiyoruz.” diye konuştu.

KAYNAK: AA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.