Putin bunu beklemiyordu! Rusya’nın ‘göz alıcı çocukları’ Ukrayna işgaline isyan etti

Rusya’nın 24 Şubat’ta başlattığı Ukrayna’ya yönelik savaş, uluslararası kamuoyunda büyük tepki çekti. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve ona en yakın olan isimlere yönelik peş peşe yaptırım kararları alındı. Rus halkından bile beklediği desteği alamayan Putin’e en dikkat çeken eleştiriler ise kendisine yakın zengin iş adamlarının çocuklarından geldi.

PUTİN’E TEPKİLER PEŞ PEŞE GELDİ

Rus lidere tepki gösterenler arasında Rus milyarder Roman Abramovich’in kızı, Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov’un çocuğu ve Putin’in kendi siyasi danışmanının kızı da var.

KSENİYA SOBÇAK: “İNSANLAR ÖLÜYOR”

Rusya’da geçen seçimlerde Putin’in karşısına rakip olarak çıkan ve aynı zamanda Rus liderin yakın dostu eski St. Petersburg Belediye Başkanı Anatoliy Sobçak’ın kızı olan Kseniya Sobçak, Ukrayna işgalini eleştirirken Instagram’da şu ifadeleri kullandı:

“Ukrayna ile olan, ben de dahil hiç kimsenin sonuna kadar inanmadığı gerçek bir çatışma. Rusya, Donbass cumhuriyetlerini tanıdığında, bunun zaten bir tür bitiş olduğu görülüyordu. Bu daha başlangıçtı. Askeri çatışma başladı. Hisseler çöktü, AB yaptırımlar hazırlıyor, Rusya’nın her yerinde savaş karşıtları için tutuklamalar başladı.”

ads

Oğluyla birlikte Türkiye’ye geldiği söylenen Sobçak, kesin olarak bildiği tek şeyin insanların ölmesi olduğunu söyledi.

AMBRAMOVİÇ’İN KIZI DA ‘SAVAŞA HAYIR’ DEDİ

Rus hükümetini eleştirenlerden biri de 23 yaşındaki Sofia Abramoviç. Abramoviç, Instagram hesabında “Putin, Ukrayna ile savaş istiyor” diye yazdı ve “Rusya” kelimesinin üzerini çizdi.

A1

Babası Roman Abramovich’in ise şu anda Rusya’ya yönelik ekonomik yaptırımlar endişesiyle Chelsea futbol kulübünü satmaya çalıştığı iddia ediliyor.

DASDA

Putin’in iktidara gelmesinde çok önemli bir figür ve eski Rusya Devlet Başkanı Boris Yeltsin’in yardımcılarından biri olan hükümet danışmanı Valentin Yumashev’in kızından da Ukrayna’ya destek geldi.

19 yaşındaki Maria Yumasheva, Ukrayna’ya desteğini Instagram hesabının üst kısmında “savaş yok” başlığıyla ülkenin bayrağının bir görüntüsünü paylaşarak gösterdi.

yumashkaa

KREMLİN SÖZCÜSÜNÜN KIZI DİKKAT ÇEKTİ

Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov’un kızı 24 yaşındaki Elizaveta Peskova da Instagram’da “Savaşa hayır” yazanlar arasında.

PESKOVA

Çok konuşulan gönderi bir saat sonra ise kayboldu ve hiçbir açıklama yapılmadı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.