Nevşin Mengü: “İktidar Trolleri Muharrem İnce’yi Ön Plana Çıkarmaya Çalışıyor”

Gazeteci Nevşin Mengü, iktidar destekli sosyal medya trollerinin Muharrem İnce’yi ön plana çıkarmaya çalıştığını söyledi. 

Gazeteci Nevşin Mengü, iktidar destekli sosyal medya trollerinin, cumhurbaşkanlığı seçiminde muhalefetin oylarını bölmek hesabıyla Muharrem İnce’yi ön plana çıkarmaya çalıştığını söyledi.

“Sosyal medyada ön plana çıkarmak istiyorlar” ?

FOX TV’de yayımlanan Orta Sayfa programında, Muharrem İnce’ye destek veren bazı sosyal medya hesaplarını incelediğini anlatan Mengü, aynı hesapların bundan bir ay önce iktidarı desteklediğini tespit ettiğini aktardı.

‘Muharrem İnce bunun farkında bile değildir’ diyen Mengü, ‘Strateji ekibi eğer Muharrem İnce aday olup muhalefetin oylarını böler hesabı yapıyorsa, belli ki sosyal medyada ön plana çıkarmak istiyorlar’ dedi.

İnce CHP’den milletvekili adaylığına nasıl bakıyor?

Mengü, CHP’nin ağır topları Altan Öymen ve Murat Karayalçın’ın Kılıçdaroğlu ile görüşmelerinde İnce’nin CHP’den milletvekili adayı gösterilmesi önerisi getirdiklerini ve Kılıçdaroğlu’nun da bu öneriye sıcak baktığını ifade etti. 

Mengü, bu öneriyi Muharrem İnce’ye sorduğunu ve İnce’nin ‘Benimle konuşan, bana böyle bir şey söyleyen olmadı’ dediğini aktardı. Mengü, ‘Teklif gelirse kabul eder misiniz?’ sorusuna ise İnce’nin yanıt vermediğini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir