Modunuzun düşük olduğu günlerde giyebileceğiniz 6 mutlu renk

Kırmızı

Paylaş

Kırmızı

Yüksek enerji ve ‘güç’ ile ilişkili bir renk olan kırmızı, anında fark edilir. Cesaret, güç ve hırs gibi duyguları da ifade eder. Bununla birlikte uyanıklığa, hız ve fiziksel olarak iyi hissetmeye de işarettir. Güven aşılamanıza yardımcı olabilir. En nihayetinde de mutlu hissettirir.

Turuncu

Paylaş

Turuncu

Neşeli, davetkar ve sıcak bir renk olan turuncu, yaz mevsimlerinin en lezzetli tonlarından. Duygusal olarak gücü, dışadönük olmayı ihtiva eder. Etkileşimi ve ilişki kurmayı teşvik eder. 

Sarı

Paylaş

Sarı

İyimserlik, parlaklık, neşeli tutum ve zihinsel berraklığın rengi sarı, yaratıcı, net ve pozitif. Depresyonun hafifletilmesinde ve gülmeyi teşvik etmede harika bir seçim. Öfke sürelerini kısaltır, aktif yaşamı teşvik eder.

Mavi

Paylaş

Mavi

Yaz renklerinden biri de mavi. Dinlenmek ve sakinliği temsil eder çok popüler bir renktir. Aşırı hiperaktif çocuklarda bunun dengelenmesinde rol oynadığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Hayal gücünü ve sezgisel düşünmeyi teşvik eder. 

Yeşil

Paylaş

Yeşil

Sakinleştirici, hoş bir renkttir. Stres azaltıcı, yenileme, denge, ferahlık ve huzur doludur. 

Menekşe

Paylaş

Menekşe

Sanatsal yeteneklerle ilişkili bir renk de olan menekşe ya da mor renk, yaz dönemi t-shirtleri için neşenizi artırıcı en iyi seçeneklerden biri.

İlgili Haber
Rihanna'nın en akılda kalan 12 kırmızı halı görünümü
Rihanna’nın en akılda kalan 12 kırmızı halı görünümü

moda stil psikoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir