Kredi kartıyla simit satışı periyodu başladı

İzmir’in Konak ilçesinde simitçi esnafı, bu ay birinci sefer pos aygıtıyla satışa başladıklarını açıkladı. Esnaf, “İnsanların nakit gücü azaldı. Bunu yapmasaydık batacaktık. Hayatımda birinci sefer bu türlü bir şey yaşıyorum” dedi. Pos aygıtıyla simit satışına şahit olan CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, “Ekonominin bu noktaya gelmesinde en değerli şey bizim tercihlerimiz. Biz, tercihlerimizi hakikat kullanacağız. CHP iktidarında yoksulluğa son vereceğiz” sözlerini kullandı.

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, bir sefer daha Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde vatandaş enflasyonunu ölçtü. Her ay ziyaret ederek fiyat karşılaştırması yaptığı simit tezgahını ziyaret eden Özkan, aktüel fiyatları kamuoyuyla paylaştı.

SİMİT FİYATI 4 LİRA

Esnaf, simit, boyoz ve poğaça fiyatının 4 liraya yükseldiğini söyledi. Esnaf, tezgahında sattığı dilim peynir ve tek yumurtanın da fiyatının 4 liraya yükseldiğini belirtti.

KREDİ KARTIYLA SİMİT SATIŞ DEVRİ

Esnafın tezgahında pos aygıtı olması dikkat çekti. Bu ay birinci kez kredi kartıyla satışa başladıklarını açıklayan esnaf, “Artık insanların nakit gücü azaldığı için inanır mısınız, kredi kartıyla alışveriş yapıyorlar. Yoksa batacaktık” dedi.

“HAYATIMDA BİRİNCİ KERE BU TÜRLÜ BİR ŞEY YAŞIYORUM”

Esnaf, “Simidi kredi kartıyla satıyorum. Hayatımda birinci kez bu türlü bir şey yaşıyorum” diyerek hislerini tabir etti.

“AKP’nin Türkiye’yi getirdiği durum: Vatandaş darda. Kredi kartıyla simit satışı devri başladı” diyen Tuncay Özkan, “Ekonominin bu noktaya gelmesinde en kıymetli şey bizim tercihlerimiz. Biz, tercihlerimizi hakikat kullanacağız. CHP iktidarında yoksulluğa son vereceğiz” açıklamasında bulundu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.