Kılıçdaroğlu’nun elektrik iddiasına Bakan Dönmez’den belgeli yanıt: İspat istemiştiniz, işte ispatı!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından, Kılıçdaroğlu’nun 23 Nisan’da Keçiören’de ziyaret ettiği ve 4 aydır elektiriğinin kesik olduğunu iddia ettiği eve ilişkin açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, “Konu hakkında ilgili dağıtım şirketinin bugün yaptığı açıklamada söz konusu abonenin 31 Mart 2022 tarihinde elektrik enerjisinin borçtan dolayı kesildiği, borcun ödenmesini takiben 5 Nisan 2022 tarihinde elektrik enerjisinin tekrar bağlandığı ve bu tarihden sonra abonenin herhangi bir nedenle elektrik enerjisi kesme işleminin yapılmadığı, abonenin 5 Nisan’dan bu yana sorunsuz ve kesintisiz bir şekilde elektriğinin kullanıma açık olduğu belirtilmiştir” ifadeleri kaydedildi. 

Yapılan açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Bilindiği üzere akıllı sayaçlar elektrik tüketim ve kesinti bilgilerini hafızasında mahafaza etmektedir. Söz konusu sayaca ait bilgiler Bakanlığımızın talebi üzerine ilgili dağıtım şirketi tarafından tespit edilerek kayıt altına alınmış ve bakanlığımıza bildirilmiştir. Bu verilerden görüldüğü üzere iddia edildiği gibi 4 aydır enerjisinin kesik olmadığı, geçmiş tarihlerde enerji kullanımının mevcut olduğu gibi, 23 Nisan Cumartesi gününde de enerji kullanımının mevcut olduğu ancak ilgili dağıtım şirketinin herhangi bir kesme ve açma işleminin bulunmamasına rağmen ekte sunulan Güç Kesinti kaydında da görüldüğü üzere Sayın Kılıçdaroğlu’nun ziyaret saatlerinini de sapsayan 18.18 ile 21.31 arasında enerji kullanımının olmadığı, 21.31’den itibaren enerji kullanımına devam edildiği anlaşılmıştır.”

BAKAN DÖNMEZ: İSPAT İSTEMİŞSİNİZ, İŞTE İSPATI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de konuya ilişkin açıklama yaptı. Bakan Dönmez, Twitter hesabından güç sayaç göstergesini paylaşarak, “Sayın Kılıçdaroğlu; anlaşılan o ki elektrik sayaçlarının artık akıllı olduğu, abonenin tüketim miktarı ve kesinti bilgilerini tarih-saat olarak hafızasında saklamakta olduğunu bilmiyorsunuz. Zira bunları bilseydiniz o iddialarda bulunamazdınız. İspat istemiştiniz, işte ispatı. O gün dağıtım şirketi herhangi bir kesme-açma işlemi yapmadığına göre ziyaret saatlerinizde elektriği kim kesti, kim açtı? Gerçeğe aykırı iddialarınızdan dolayı mahcup oldunuz mu? Kamuoyundan özür dileyecek misiniz?” ifadelerini kullandı.

BAKAN DÖNMEZ’DEN KILIÇDAROĞLU’NA: ELEKTRİKLER OLDUĞU HALDE IŞIKLARI NEDEN AÇMADINIZ?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, sosyal medya hesabından CHP liderine, ‘Sn. Kılıçdaroğlu o gece elektrikler gerçekten kesik miydi? Kendinizi yine isteyerek ve bilerek karanlığa mı gömdünüz? Yapılan incelemeler sonucu o gün evin elektriği varmış. Ve o gün o evde elektrikler olduğu halde ışıkları neden açmadınız?’ diye sordu.

KILIÇDAROĞLU İDDİAYI YALANLADI

İddiayı yalanlayan CHP lideri Kılıçdaroğlu, Enerji Bakanı Fatih Dönmez’i hedef aldı. Kılıçdaroğlu, Dönmez’i beceriksizlik suçlayarak, “Ey bakan, bu yazdığın yalansa, hemen istifa edecek misin?” diye sordu. Daha sonra yeni bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu, elektriği kesik evinin sahibi kadının sözlerini paylaştı. Elektriklerin ziyaret ettiği gün kesik olduğunu yineledi. Kılıçdaroğlu, “Karanlıktaki yoksulların elektriğini ziyaretimle açacaksanız; Allah’a yemin olsun ki hepsini ziyaret ederim” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.