Kılıçdaroğlu: En güçlü gazete fısıltı gazetesidir

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin küme toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Dürüst bir insan, yeterli bir idare gazeteciden korkmaz. Güzel bir idare gazetecinin eleştirmesini ister. Malı götüren gazeteciden korkar. Haksızlık yapan, adaletsizlik yapan bir idare varsa gazetecinin konuşmasını istemez. 

(Dezenformasyon yasası) Bu teklifin yasalaşmaması için gayret edeceğiz. Parlamento’dan çıkarsa da niyet ve söz özgürlüğüne karşıt olduğunu anlatacağız. En güçlü gazete fısıltı gazetesidir. 

(Pınar Gültekin davası) Yargıç haksız tahrik indirimi sağladı. Müebbeti 23 yıla döndürdü. Hangi vicdan kabul eder bunu? 

(Mavi Marmara davası) İsrail Mavi Marmara’da 10 kardeşimizi şehit etti. Belgeyi Türkiye’ye verdiler mi? Vermediler. 20 milyon dolara belge kapatıldı. Onlar unuttu fakat biz unutmadık. 

(Tarım politikaları) Çiftçilere kelamım var: Allah nasip eder, Millet İttifakı’yla birlikte bu ülkeyi yönettiğimizde çiftçiyi bu milletin efendisi yapacağız. Üretecek, çalışacak, kazanacak. İktidara geldiğimizde bir hafta içinde aldıkları kredilerin faizlerini bir haftada tak diye sileceğiz. Maliyet artı makul kar eşittir taban fiyat olacak. Bu yeni bulduğumuz olay değil, Cumhuriyet bu türlü kurulmuş esasen. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.