Haritalı Uyarı: Naci Görür Korkutan Muğla Depremleri Sonrasında Açıklama Yaptı!

Muğla’da peş peşe meydana gelen depremler bölge halkını tedirgin etti. AFAD ve Kandilli Rasathanesi Muğla’nın Ula ilçesinde yaşanan 3.9 büyüklüğündeki depremleri anbean duyurdu. Prof. Dr. Naci Görür, yaşanan depremlerin ardından açıklamalarda bulundu. Görür sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda haritalı uyardıda bulundu.

AFAD ve Kandilli Rasathanesi ülkemizde yaşanan depremlere dair güncel verileri paylaşmaya devam ediyor.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) verilerine göre, saat 06.40’da merkez üssü Muğla’nın Ula ilçesi olan 3.9 büyüklüğündeki deprem yerin 7 km derinliğinde gerçekleşti.

Muğla’da gece ve sabah saatlerinde meydana gelen 3.9 büyüklüğünde iki depremin ardından peş peşe sarsıntılar devam eti.

Muğla ve çevre illerinde hissedilen depremde herhangi bir olumsuz durum yaşanmaması yüreklere bir nebze su serpti. Vatandaşları panikleten sarsıntıların ardından Prof. Dr. Naci Görür’den açıklama geldi.

Yaşanan depremlere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Naci Görür, Muğla’da meydana gelen peş peşe depremlerden sonra haritalı bir uyarıda bulundu.

Depremlerin göç ettiğini vurgulayan Görür, ”Muğla’nın Ula çevresinde 4,0-4,1 büyüklükte depremler oluyor. Depremler Gökova Fayı üzerinde ve Muğla-Yatağan Fayına yakın. Muğla fayında depremler genellikle doğudan batıya göç ediyor. Bu bölgede en yakın depremler 2004 (5,4), 2005 (5,2) ve 2017 (6,6) oldu.” ifadelerini kullandı.

Naci Görür’ün Twitter paylaşımı ??

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir