Erdoğan toplu açılış merasimine katılmıştı: Van Büyükşehir Belediyesi’nin harcaması açığa çıktı

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her seyahati, attığı her adım için milyonlarca lira harcanıyor. Bu durumun sonra örneği de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 11 Haziran’da katıldığı Van’daki toplu açılış merasiminde yaşandı. BirGün’den İsmail Arı’nın haberine nazaran, 31 Mart 2019 lokal seçimlerinde HDP’nin yüzde 53’lük bir oy oranıyla kazandığı lakin İçişleri Bakanlığı tarafından seçimden 4,5 ay sonra kayyum atanan Van Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı merasim için milyonlarca lira harcadı.

Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere nazaran, Van Büyükşehir Belediyesi toplu açılış merasiminin tertip ihalesini tam 675 bin TL’ye AKP’nin birçok tertip işini yapan Altus Tertip Şirketi’ne verdi. Şirketin kamuoyunda ‘Mücahit’ ismiyle bilinen AKP Ankara Milletvekili Ali ihsan Arslan’a yakın olduğu tez ediliyor.

Van Büyükşehir Belediyesi toplu açılış merasimi için bir de yaklaşık 2 milyon 400 bin TL’lik araç kiraladı. Araç kiralama ihalesinin verildiği ÇE-TA Nakliyat Şirketi’nin de AKP Van Vilayet Yöneticisi Çetin Can’ın yakınlarına ilişkin olduğu öne sürüldü.

Öte yandan belediyenin toplu açılış merasiminden kısa bir mühlet evvel yaklaşık 700 bin TL’ye bayrak, poster ve afiş alması ayrıyeten, sandviç ve su mal alımı için de 800 bin TL’lik harcama yapması dikkatleri çekti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.