Demirören Holding’den Azerlotereya’ya yatırım

Azerbaycan’da şans oyunlarında yeni dönem başlıyor. 2021 yılında Azerlotereya’yı devralan Demirören Holding, yatırımlarını artırma kararı aldı. 4 farklı kategoride şans oyunu daha hizmete sunuluyor. Yeni oyunların tanıtım lansmanı Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yapıldı.

Törene Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören, iş insanı Kıvanç Oktay, Demirören Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Oktay ile Yıldırım Demirören’in oğulları Erdoğan ve Emre Cemal Demirören de katıldı. Azerbaycan Ekonomi Bakanı Mikail Cabbarov ile Gençlik ve Spor Bakanı Ferid Gayibov ve Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı da törendeydi.

Törende konuşan Yıldırım Demirören, “Demirören grubu Türkiye’de devlet ortaklığı ile işletilen şans oyunları sektöründe 2 sene gibi kısa bir sürede büyük atılım yaptı. Bu sektörde dünyanın ilk 3 organizasyonlarından biri haline geldi. Şimdi Türkiye’de biriktirilen bilgi birikimini Azerbaycan’a aktarma zamanı” dedi.

Yıldırım Demirören, yasa dışı bahsin önlenmesine konusuna da değindi. Yatırımın önemine vurgu yaptı. “Misli’nin hayata geçmesiyle Azerlotereya ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlayacak. Geniş oyun portföyü ile kara pazarla mücadelede edilmesinde önemli bir rol üstlenecektir” diye konuştu.

Konuşmasının ardından Yıldırım Demirören, Ekonomi Bakanı Cabbarov’a plaket takdim etti. Cabbarov da Demirören Holding’in faaliyetlerinin Azerbaycan ekonomisi açısından önemli olduğunu belirtti.

Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı da “Şans oyunlarındaki yatırımlar Azerbaycan’da heyecan yaratmıştır. Azerbaycan’ın petrol dışı sektörlerinde güçlenmesine, vergileriyle ekonomisinin güçlenmesine katkısı olacaktır. Demirören Holding’in Azerbaycan’da sağlık alanında ve diğer alanlarda faaliyet göstermesi önemlidir değerlidir” dedi.

Azeri sanatçıların mini konser verdiği lansman, kokteyl ile sona erdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.