Candan babalar: Bu yavrular yüreğime deva oldu

Bugün Babalar Günü. Milyonlarca insan baba olmanın memnunluğunu bir defa daha yaşıyor. Lakin kimileri var ki, babalığın yalnızca biyolojik olmadığını kanıtlıyor. Binlerce kimsesiz çocuğa aile olan kollayıcı babalar, öz çocuğu olsa da olmasa da kimsesizlere sıcak bir yuva olmayı seçiyor.

3 ÇOCUKLU KOCAMAN BİR AİLE OLDULAR

Onlardan biri 45 yaşında Cenk Gül. 25 yaşında bir erkek çocuk sahibi olan Cenk Gül, iki kıza da gözetici ailelik yapıyor. Gül şunları söylüyor: “Eşim Belgüzar ile uzun vakittir kollayıcı aile olma fikrimiz vardı. Ve bu fikrimizi maddi durumumuz düzelince hayata geçirmeye karar verdik. 2021’de olumlu geri dönüş yapıldı. Eşimle kuruma gittiğimizde bize birinci gösterilen yavruyu alacağımızı kararlaştırmıştık. O, 6 aylık olan şu anki kızımızdı. Kızımı birinci gördüğüm andaki bakışını asla unutamıyorum. O denli pak baktı ki, o an yüreğimin ısındığını hissettim. Güya görünmez hislerle birbirimize bağlandık. Şükürler olsun ki o gün prestijiyle eşimle birlikte tekrar anne ve baba olma hissiyatına eriştik.” dedi. Birinci kızlarının akabinde bir kız bebeği daha sahiplenen Gül, “Onun bize vermiş olduğu bizim ona vermiş olduğumuz umutla biz bir tane daha bebeğin annesi ve babası olmaya karar verdik. Ve öbür kızımızı da 2 aylıkken sahiplendik. Apayrı hisler içerisindeyiz, her gün Rabbime dua ediyorum, bizi bu türlü hoş bir hisle nimetlendirdiği için.” sözlerini kullandı. Koca yürekli bir öbür baba da 63 yaşındaki Salim Güler. Eşiyle 2 kız evladı olan Güler, 20 sene evvel de biri kız biri erkek ikiz bebekleri sahiplendiler.
Cenk Gül ve ailesi

5 AY SONRA ASKERE UĞURLAYACAK

Güler, “Zor koşullar altında evlatlarımı keyifli etmeye çalıştım. Boyacılık yaparak geçimimi sağlıyordum. Onlara sahip çıkmamla konutumuzda rahmet arttı. Çok öbür bir his, hem yetim hem öksüz yavrulara sahip çıkmak yüreğime deva olmuş üzereydi. Bu mutluluğum 5 sene evvel kızımın vefat etmesiyle yerini acıya bıraktı, acım hala taze. Hamd olsun her halimize erkek çocuğum yaşıyor. 20 yaşında oldu, işe girdi 5 ay sonra askere uğurlayacağız. Onlara babalık yaptığım için kendimi şanslı hissediyorum.” dedi.

Salim Güler

Heyecanla kızımızı bekliyoruz

Koruyucu aile olmak için müracaat yapan Oğuzhan Ekşi ve eşi de sıcak bir yuvanın hazırlığı içindeler. Ekşi, “Biz evlat edinmeye karar verdiğimizde sonraki gün kızımızın odasını hazırlamaya başladık. Müracaatımızı yaptık ve bekleme sürecine giriştik. Şubat ayında bizim müracaatımızın onaylandığını tabir ettiler ve büyük bir heyecanla kızımızı bekliyoruz. Biz kızımıza nasıl yararlı olabiliriz onu bu hayata nasıl hazırlarız kanıları içindeyiz.” dedi.

Oğuzhan- Gizem Ekşi

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.