Business Traveler’dan İstanbul Havalimanı övgüsü

Kovid-19 salgınının tesirlerinin azalmasıyla birlikte dünya genelinde hava trafiği salgın öncesi devirdeki sayılara yaklaştı. Ağırlaşan hava trafiği nedeniyle Avrupa’daki birçok havalimanında işçi eksikliği ve grevler yaşanıyor.

Türkiye’deki havalimanları ise Avrupa’nın bilakis yaşanan bu durumdan etkilenmedi.

İGA İstanbul Havalimanı’nın bu başarısı dünyanın önde gelen iş seyahati mecmuası Busıness Traveler’ın Almanca yayınına mevzu oldu. “Avrupa’da yaz kaosu: Bu havalimanlarından kaçınılmalı” başlıklı haberde, Almanya’daki Frankfurt ve Dusseldorf, Münih, Hollanda’nın başşehri Amsterdam’daki Schiphol, İngiltere’nin başşehri Londra’daki Heathrow ve Gatwick, Fransa’nın başşehri Paris’deki Charles de Gaulle Havalimanı’nın karşı karşıya kaldığı gecikmeler, uçuş iptalleri, kayıp bagaj sıkıntıları ele alınarak kapasite kısıtlamasına gidildiğine vurgu yapıldı.

Haberde İstanbul Havalimanı’nda yaşanan hareketliliğe dikkat çekilerek, “Orada da şu anda çok hareketlilik var lakin kaostan kelam edilmiyor. İstanbul Havalimanı yeni bir rekor bile bildirdi. 8 Temmuz Cuma günü 230 bin yolcu ve bin 422 iniş ve kalkış bekleniyor. Boğaz’daki yeni merkez için en uygun performans” ifadeleri kullanıldı.

KAYNAK: İHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.