Basına hakaret eden AKP’li lider, gazetecilerin bayramını kutladı

Elazığ Belediye Lideri AKP’li Şahin Şerifoğulları 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı hasebiyle kutlama iletisi yayınlandı. AKP’li lider Şerifoğulları, haziran ayı meclis toplantısı görüşmelerinde bağımsız medyayı maksat göstererek “Halk TV, Cumhuriyet, SÖZCÜ üzere basın diye adlandıramayacağım basın takımına koz vermeme ismine nezaketen bir ikaz. Biz açık aleni bir halde söylüyoruz, iftiracılara, yalancılara, sahtekarlara bunları söylüyoruz sesimizi yükseltiyoruz” demişti.

Geçtiğimiz aylarda bakanların TOKİ konutlarını ziyaret etmek gayeli kentte yapmış olduğu ziyarette depremzedelerin meskenlerinin küçük olmasından ötürü Belediye Lideri Şahin Şerifoğulları’na reaksiyon göstermesine karşılık depremzede bayana “Senin duşa kabinin mi vardı evvelki konutunda?” diye soru soran ve reaksiyon alması sonrasında bağımsız medya kuruluşlarını gaye gösteren Şerifoğulları, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutladı.

AKP’Lİ LİDER, BAĞIMSIZ MEDYAYI AMAÇ GÖSTERMİŞTİ

Elazığ Belediyesi haziran ayı meclis toplantısında bağımsız medya kuruluşlarına hakaret eden ve amaç gösteren AKP’li Şerifoğulları şöyle konuşmuştu:

* Biz Cumhur ittifakının ülke genelinde sağlamış olduğu ittifakı meclisimizde de sağlam bir yere oturtma ismine ve tıpkı vakitte burada yapılan kentin menfaatleri noktasındaki konuşmaların marjinal sol kümeler tarafından Halk TV, Cumhuriyet, SÖZCÜ üzere basın diye adlandıramayacağım basın takımına koz vermeme ismine nezaketen bir ihtar.

* Biz açık aleni bir halde söylüyoruz; iftiracılara, yalancılara, sahtekarlara bunları söylüyoruz sesimizi yükseltiyoruz. Buradan çıkan her söz birtakım iftiracı, sahtekarların gazeteci diye tabir edilen insanların bu durumu farklı bir biçimde lanse edip ‘cumhur ittifakında çatlak var’ diye haber yapmalarına karşı çıkıyoruz.

HEDEF GÖSTEREN LİDER GAZETECİLERİ KUTLADI

Daha evvel medya kuruluşları ve gazetecileri gaye gösteren AKP’li Şerifoğulları 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı münasebetiyle yaptığı açıklamada şöyle dedi:

* Demokratik hayatımızın vazgeçilmez ögeleri ortasında yer alan basınımız; basın ahlak ve prensiplerine saygılı, ulusal ve manevi bedellerine bağlı, gerçek, tarafsız ve unsurlu habercilik anlayışıyla toplumun aydınlanması ve en yanlışsız halde bilgilenmesi noktasında çok kıymetli bir güçtür.

* Toplumların gelişimi ve güçlenmesi noktasında en aktif güçlerden bir tanesi olan basınımız, daha güçlü yarınlar inşa etmemiz noktasında da kuşkusuz çok değerli bir rol sahibidir. Gelişen teknoloji ile birlikte dijital mecraların hayatımızın her alanını etkilediği bir periyotta yanlışsız ve objektif habercilik çok daha büyük bir ehemmiyet kazanmıştır.

* Toplumun menfaatleri doğrultusunda en sıkıntı kaideler altında dahi büyük bir özveri ve sorumluluk şuuruyla vazife yapan, kamu menfaatini her şeyin üzerinde tutan tüm basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum.

* Türk basınında sansürün kaldırılışının 114. yıl dönümünde başta Elazığ’ımızda misyon yapan basın mensuplarımız olmak üzere tüm basın topluluğumuzun 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor; sıhhat, iyilik ve muvaffakiyetler diliyorum.

AKP’Lİ LİDER GAZETECİYİ GAYE GÖSTERMİŞTİ

Geçtiğimiz ay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Etraf, Şehircilik ve İklim Bakanı Murat Kurum Elazığ’daki TOKİ konutlarını incelemek maksadıyla kente gelmişti. Ziyaret sırasında depremzedelerin AKP’li Elazığ Belediye Lideri Şahin Şerifoğulları’na yansılarını görüntüleyen gazeteci Ardıl Batmaz, belediye liderinin yansısı sonrası darp edilmişti.

Olay sonrası Batmaz, AKP’li Şerifoğulları’ndan ve kendisini darp edenlerden şikayetçi olmuştu. Ardıl Batmaz, olay sonrasında ise mevt tehditleri aldığı gerekçesiyle Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı’na hata duyurusunda bulunmuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.