Bahçeli’ye sunulan haritaya Yunanistan’dan reaksiyon: Maskaralık

Türkiye ile Yunanistan ortasında Ege’deki adalar üzerinden tartışmalar devam ederken MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’ye verilen bir harita Yunanistan’da reaksiyon çekti.

Bahçeli’ye İdeal Ocakları tarafından bayramın ikinci günü sunulan haritada “Denizlerdeki Misak-ı Millimiz” ibaresi yer alırken, Yunanistan’a ilişkin birçok adanın ve Girit’in Türkiye hudutlarına dahil edildiği görüldü.

Harita Yunanistan’da yankı buldu. Hükümet Türkiye’yi Ege’de tansiyonu yükseltmekle suçladı. Kathimerini gazetesine konuşan diplomatik kaynaklar Atina’nın özür beklediğini söyledi.

Sosyal medya hesabından Bahçeli’nin de bulunduğu fotoğrafı paylaşan Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ise şu tabirleri kullandı:

“Şu haritaya bir bakın. Girit, Rodos, Midilli, Sakız, Samos, Türkiye hepsini ele geçirmiş. Aşırılıkçıların hummalı bir düşü mı yoksa Türkiye’nin resmi siyaseti mı? Diğer bir provokasyon mu yoksa gerçek amaç mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan, küçük koalisyon ortağının son maskaralıklarına ait pozisyonunu belirli etmeli.” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.