Ankara haline 07.45 çıkarması

CHP Genel Lider yardımcıları Faik Öztrak ve Ahmet Akın ile CHP Milletvekilleri sabah 07.45’de Ankara Toptancı haline giderek esnafın sıkıntılarını dinledi. Esnaf, “Dağdan taş yükleyip getirsek nakliye maliyeti 5 bin lira” dedi.

CHP Genel Lider yardımcıları Faik Öztrak ve Ahmet Akın ile CHP Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun, Akif Hamzaçebi, Orhan Sarıbal, Bedri Sertel, Çetin Osman Budak ve Gökan Zeybek, sabah 07.45’de Ankara Toptancı haline giderek esnafın problemlerini dinledi.

Öztrak, “Hükümet, ‘Bir uyusak’ diyor. Vatandaş da ‘Bir uyansak’ diyor. Tencere ve cüzdan boş. Vatandaş bu kabustan uyanmak istiyor, içinde bir umut da var, zira geliyor gelmekte olan” dedi.

Öztrak ve Milletvekilleriyle görüşen esnaflar, girdi maliyetlerinden yakındı ve “Meyve zerzevattan daha çok ambalaj, kasa, mazot masrafları belimizi büküyor. Boş kasanın fiyatı bile 12 lira oldu. ‘Tarlada 1 lira markette 10 lira’ deniyor lakin burada maliyeti arttıran asıl öge nakliye ve ambala” dediler. Türkiye Halciler Federasyonu Lideri Yüksel Tavşan da, Milletvekillerine kasvetleri konusunda bilgi verdi.

PATATESE YÜZDE 300 ZAM

Öztrak ise ‘’Geçen seneye nazaran fiyatlar 2 ile 3 katı artmış. Satışlar yarı yarıya düşmüş. Nakliye, ambalaj, toplama, ilaç ve mazot fiyatları çok yüksek oranlarda arttı. Bu hükümet enflasyon ve hayat pahalılığını hortlattı. Bu kabustan kurtulacağız az kaldı” dedi.

Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün de “Geçen sene bir kilo patates 1 lira 90 kuruştu. Artık TÜİK’e nazaran 8 lira 40 kuruş. Marketlerde ise 10-13 liradan satılıyor. Bir yılda yüzde 300 artırım geldi. İktidar geçen yıl patates soğan üreticisini terörist ilan etti, depolara baskınlar yapıldı, üretici de bu eseri ekmekten vazgeçti, fiyatlar fırladı” açıklaması yaptı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.