Akşener: Bu ülkenin hak edilmiş başbakanı olacağım inşallah

DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener, İstanbul’daki üye sayısının 100 bine ulaşmasından ötürü Yenikapı’da düzenlenen aktiflikte partililere seslendi. Akşener, “Bu aziz milletin helal oylarıyla inşallah birinci parti çıkacağız. Ben de o iktidarın hak edilmiş, pazarlık yok, hak edilmiş birinci çıkmış partisinin elbette hak edilmiş başbakanı olacağım inşallah” dedi.

GÜZEL Parti Genel Lideri Meral Akşener, İstanbul’daki üye sayısının 100 bine ulaşmasından ötürü Yenikapı’da düzenlenen yeni üye iştiraki aktifliğine katıldı.

Partililere seslenen Akşener, “Bugün Türkiye’de bir umut varsa, 13. Cumhurbaşkanı’nın Millet İttifakı’nın adayı olacağına benim üzere herkes inanıyorsa, bu partili cumhurbaşkanlığı sisteminin Türkiye’yi uçurumun eşiğine getirmiş bu sistemin bir seçimde gideceğine inanıyorsa, bu umudu sağlayan sizlersiniz” dedi.

Akşener, konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Allah benim ve sizlerin hem kendi huzurunda hem milletimizin huzurunda mahcup olmasına müsaade vermesin. Allah bizi yalancılardan eylemesin, Allah bizi zalimlerden, zulmedenlerden, iftiracılardan eylemesin.

Cenabı hak bizi kutsallarımız, kıymetlerimiz üzerinden insanımızı, milletimizi birbirine düşürüp hengame ettiren, birbirine düşman edenlerden eylemesin. Biz ‘milliyetçi, demokrat ve kalkınmacı siyasi partiyiz’ dedik, cenabı hak bu ülkeyi, bu milleti kalkındırmayı, işsiz gencin iş bulmasını, sanayicimizin, tarımla meşgul olan insanımızın, besicilerimizin, esnafımızın, emeklimizin, EYT’limizin yüzünü güldürenlerden eylesin.

Bu gençlerin ‘ben yurt dışında yaşamak istiyorum, korkuyorum’ diyenlerin, sokakta yürümekten korkuyorum diyen genç kızlarımızın, ülkemde umudum var hayallerim var demelerini sağlamayı Allah bize nasip etsin.

25 Ekim 2017’de ‘olamaz’ denileni yapmış, ‘yapılamaz’ denileni başarmış yeterli beşerler ve bahadır beşerler. Bir karar verdik, vilayet teşkilatımız bir gaye koydu, dedi ki ‘İstanbul’da 100 bin üyemiz olacak’. Evvel güldüler. Allahımıza şükür 100 bin üyeyi geçtik.”

İSTANBUL VE TÜRKİYE’DE BİRİNCİ PARTİ OLMA VURGUSU

Yıl 2022, 28 Şubat, 3 yılın sonunda, muhalefette bulunan 6 siyasi partinin tamamının onayıyla, fikirlerinin birleşmesiyle, tekliflerinin birleşmesiyle şayet teyit ve imza altına alınmışsa güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçmek, bunun manası şudur: Siz isterseniz, siz inanırsanız, bu salonu şereflendiren ey güzel ve yürekli beşerler, siz isterseniz birinci parti olmak İstanbul’da, Türkiye’de birinci parti olmak hepimiz için çocuk oyuncağıdır.

Unutulmuş bir kavramı hatırlatıp, vatandaşımızı, milletimizi ikna edip ve onun üzerinde ortaklaştık, ortaklaştık. Bunun ne olduğunu idrak ettiğimiz gün hakikaten inanarak söylüyorum, Bu ülkeyi yönetme ehliyeti bizde var. Bu ülkeyi yönetme hakkını, yetkisini, vazifesini de bu aziz millet bize verecektir.

Fakat çalışmak zorundayız. İster 1 yıl sonra ister daha evvel yapılacak bir seçime kadar çalışmak, çalışmak, çalışmak zorundayız. Bu ucube sistemden, bu istibdat sisteminden şayet ülkemizi kurtarmak istiyorsak, çalışmak, çalışmak, çalışmak zorundayız.

Yorulmamak durumundayız, yılmamak, yıkılmamak mecburiyetindeyiz. Ve şayet ‘bu ucube sistemi de alıp gidecekler’ diyorsak, ki diyoruz, bu irade bizde var. bu irade bizde var. Birebir formda geldikleri üzere, sandıkta geldiler sandıkta gidecekler.”

‘BİRİNCİ PARTİ ÇIKACAĞIZ, BAŞBAKAN OLACAĞIM’

Seçime kadar çok çalışmak gerektiğinin vurgusunu yapan Akşener,

“Hep kuvvetli işler bize düşer. Cenab-ı hak bizleri mahcup etmesin. Çalışmamızda bir yılın sonunda, bu çalışmamızın sonucunda, bu ülkenin, bu aziz milletin helal oylarıyla inşallah birinci parti çıkacağız. Ben de o iktidarın hak edilmiş, pazarlık yok, hak edilmiş birinci çıkmış partisinin elbette hak edilmiş başbakanı olacağım inşallah.

Lakin kurulduğumuz günden beri tuzak üzerine tuzak, iftira üstüne iftira, pürüz üstüne mani, çengel üstüne çengelle karşılaştık. Vız geldi, tırıs gitti. Bundan sonra daha da çoğalacak. İstanbul’da 100 bin üyemiz var.

İstanbul’da 32 bin sandık görevlimiz eğitilmiş. Türkiye genelinde 600 bin üyeye gerçek gidiyoruz. Bundan sonraki maniler, çengeller, tuzaklar, onlar, bunlar… Hiçbir değeri harbiyesi olmayacaktır” diye konuştu.

“KAVGA ÇIKARMAK İSTEYECEKLER”

Partililere seslenen Akşener şunları söyledi:

“Sizden bir şey istiyorum. Bir, birinci parti çıkacağız her kentte ve Türkiye genelinde birinci parti; iki, seçime hazır ve nazır olacağız; üç, seçmenin oyunu namusumuz bileceğiz, namusumuz. O sandığa atılan oya halel getirtmeyeceğiz. İktidar mızıkçılık yapmak için her şeyi yapıyor.

Seçim yapılacak efendiler. Ulusal iradeye el uzatanın başına neler geldiğini daha yakın vakitte, İstanbul’da ikinci seçimde İstanbullu belediye seçimlerinde gösterdi. Biz haktan yana hakikatten yana, gözü pek olarak milletimizin kullandığı oyları namusumuz bilerek, namusumuza emanet olarak kabul edip, sandık başında da seçim mühleti içerisinde sandıktaki oylar açılıp ıslak imzalı tutanaklar alınıncaya kadar orada beklemek suretiyle üzerimize düşeni yerine getireceğimize buradan sizin isminize, hepimiz ismine kelam veriyorum aziz milletimize.

Artık onlar düşünsün. Biz kararlıyız, artık onlar düşünsün. Hengame çıkarmak isteyecekler, uymayacaksınız. Kutuplaşma çıkarmak isteyecekler, uymayacaksınız. Biz amaca ayarlı bir ok üzere o gayeye seçim gününe ve GÜZEL Partiyi birinci parti etmeye odaklı olacağız.

Yeni üyelerimize sesleniyorum: ÂLÂ parti ailesinin mensuplarısınız. Rozetlerinizi ister yakanızda, ister cebinizde, ister çantanızda taşıyınız. Ancak o rozetler sizin kimliğinizdir. Bu partinin mensubu olarak, bulunduğunuz her yerde partimizin siyasetlerini, argümanlarını anlatacaksınız. Partimizi savunacaksınız, iftiraların karşısında iftiraların işlemesine müsaade etmeyeceksiniz.”

Akşener, konuşmasının akabinde partisinin Vilayet Lideri Buğra Kavuncu ile birlikte partiye yeni katılan üyelerin rozetlerini taktı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.