2023’ün En İyi Airfryer Marka ve Model Tavsiyeleri

Son dönemin en çok tercih edilen, mutfakların olmazsa olmazı haline gelen yağsız fritözler yani Airfryer modelleri, sağladığı kolaylıkları ile herkesin gözdesi haline gelmiş durumda. Eğer siz de almaya karar verdiyseniz ve birçok marka ve model arasında ‘‘Airfryer hangi marka daha iyi?” sorusuna cevap arıyorsanız doğru yerdesiniz!

”Hangi Airfryer alınmalı?” ve ”Airfryer seçerken nelere dikkat edilmeli?” soruları arasında kararsız kalmamak için aşağıda sizin için hazırladığımız, en iyi Airfryer markaları arasında yer alan Philips Airfryer, Xiaomi Airfryer modellerinin de bulunduğu bu içeriğe göz atmayı unutmayın!

Bu içerik 14.03.2023 tarihinde oluşturulmuştur, bu içeriğe erişim sağladığınız zamana göre listelenen ürün fiyatlarında değişiklikler olmuş olabilir.

Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Onedio sorumlu değildir.

“Bu içerik marka işbirliği içeriyor olabilir.”

1. Philips HD9255/60 Airfryer Fritöz

Airfryer denildiği zaman akla ilk gelen markalardan biri olan Philips, 13’ü 1 arada uzaktan bağlantılı yeni Airfryer modeli ile karşımıza çıkıyor. Bu modelinde de kullanıcılarının beğenisini kazandığını söyleyebiliriz. Genel özelliklerine bakacak olursak;

 • Tek seferde 4 porsiyon sağlayan 4.1 litre hazne kapasitesi

 • 1400 W güç 

 • Yiyecekleri her yönden eşit pişmesini sağlayan Rapid Air Teknolojisi

 • NutriU uygulaması ile uzaktan takip edebilme

 • Kolay pişirme için ön ayarlı 7 program ve 13 farklı pişirme işlevi 

 • Otomatik kapanma 

 • Geleneksel bir fırına göre %60 daha az enerji ve %40 daha hızla yemek pişirme 

 • Ayrılabilir bütün parçaların bulaşık makinesinde yıkanabilmesi gibi özellikleri bulunuyor.

Fiyatı 2.946,05 TL

Linki burada.

Kullanıcı yorumu:

Bu tür bir ürün almak için fazlaca detaylı araştırmalar yaparak kıyaslamalar yaptım ve sonunda bu üründe karar kıldım. Muhtemelen aklınızda şu soru vardır; ‘Pişirme esnasında koku yapıyor mu? ‘. Net olarak diyebilirim ki tencerede ya da fırında pişirdiğinizde gelen kokudan daha az bir koku oluşuyor fakat bu koku rahatsız etmediği gibi pişirdiğiniz yiyeceğin türüne göre koku oluyor ya da olmuyor. Kızartmalar tavadaki gibi oluyor mu? sorusu aklınıza geliyorsa bunu da şöyle izah edebilirim: Tavadaki gibi bir patates kızartması beklemeyin. Çünkü tavada yağ içerisine gömülen bir yiyecekten bahsediyoruz. Dolayısıyla daha yağlı ve çıtır oluyor. Bu üründe yaptığınızda ise koyduğunuz yağ oranına bağlı olarak tavadaki lezzeti yakabilirsiniz. Örneğin 1 kaşık yağ ile bir patates kızartması biraz kuru olabilirken, 2-3 kaşık koyduğunuzda daha lezzetli ve çıtır olabiliyor. Yağ oranını kendi damak zevkinize göre belirlemeniz gerekiyor. Sebze ve meyveleri kurutma konusunda oldukça başarılı. Pişirme haznesinin temizlenmesi çok kolay. Ürünün mobil uygulamasında onlarca tarif var. Böylece neyi nasıl pişirebileceğiniz konusunda da fikir sahibi oluyorsunuz.

2. Philips HD9870/20 Airfryer XXL

Geniş ailelerin tercih ettiği modellerden biri olan Philips Airfryer XXL, sahip olduğu Fat Removal teknolojisi ile yiyeceklerden fazla yağı ayırarak sağlıklı beslenmenize yardımcı oluyor. 

 • Tavuk, balık gibi gıdaları otomatik algılayarak pişirme süresini ve sıcaklığını ayarlayan Smart Sensing teknolojisi

 • Yiyecekleri her yönden eşit pişmesini sağlayan Rapid Air teknolojisi

 • 30 dakikaya kadar sıcak tutma ve favori yemeği kaydetme özelliği

 • 7.3 litre kapasite ve 2225  W güç

 • QuickClean özelliği sayesinde parçaları bulaşık makinesinde yıkayabilme 

 • Geleneksel bir fırına göre %60 daha az enerji ve %40 daha hızla yemek pişirme gibi özellikleri bulunuyor.

Fiyatı 7.591,40 TL

Linki burada.

Kullanıcı yorumu:

Açıkçası araştırarak almıştım. Gelir gelmez kullandım. İlk kullanımda koku yapabilir denmişti ama ben böyle bir şey tecrübe etmedim. İlk kullanım öncesi çıkarılabilir aparatları yıkayıp, kuruladım. Sonrasında ise 180 derecede 3 dk. boş çalıştırdım. Belki bu yüzden koku yapmadı bilemiyorum. Devamında dondurulmuş patates ve tavuk pişirdim. Gayet güzel oldu. Bu ürüne özel değil ama yiyeceklerin yağsız / veya sadece kendi yağı ile pişiriliyor olması benim için en büyük artı. Elektrik tüketimi ile ilgili bir yorumda bulunamıyorum ama fırına göre çok daha az sürede pişirebiliyor olması muhakkak elektrik faturasını da pozitif anlamda etkileyecektir.

Neden Philips tercih ettin derseniz evet, başka kaliteli marka ve modeller de mevcut ama Philips’in yaygın yetkili servis ağı kararımda etkili oldu. Yurtdışından daha ucuza benzer ürün getirmek mümkün ama bir sorun olduğunda yetkili servis bulamamak üzücü sonuçlara sebep olabiliyor. Sonuç olarak almayı düşünüyorsanız kesinlikle tavsiye ederim.

3. Xiaomi Air Fryer 6L

Xiaomi Airfryer modelleri arasında 2023’ün en yenisi olan Xiaomi Air Fryer, 360 derece ısıtmalı hava sirkülasyonu az yağ ile yemeklerinize olanak sağlıyor. 

 • 1500 W güç ve 9 kanatlı fan

 • 3 litre ve 6 litre ayarlanabilir kapasite 

 • Daha verimli buz çözme, fermantasyon, pişirme, yumuşatma NTC sıcaklık sensörü

 • Akıllı kontrol paneli ile önceden ayarlanmış 6 mod 

 • Sallama hatırlatıcı ve güvenlik için akıllı başlatma ve duraklatma 

 • Çıkarılabilir damlama tepsisi gibi özellikleri bulunuyor.

Fiyatı 4.588,90 TL

Linki burada.

Kullanıcı yorumu:

Çok uzun süre bekleyip araştırarak karar vermiştim. İyi ki bu seçimi yapmışım. Öncelikle kargo sorunsuz ve hasarsızdı, ürün 2. gün elime geçti. Satıcıya teşekkür ederim. Hemen kullandım, buzluktan çıkardığım tavuk butları öylece attım içine, 20 dakikada içi yumuşacık dışı çıtır çıtır pişti. Patatesi denedim, normalde fırında kızartırım ve arada çok fark var, çıtır çıtır bir patates kızartması oldu hem de 18 dakikada. Sonra da portakal kuruttum, manuel olarak 75 C’de 60 dk yetti. Bu arada makinenin kapladığı yer oldukça geniş olan iç hacmine bakıldığında çok makul. 

4. Xiaomi Mi Smart Air Fryer

Xiaomi Airfryer markasının en çok tercih edilen modelleri arasında yer alan Mi Smart Air Fryer, 360 derece sıcak hava sirkülasyonu sayesinde yemeği eşit derece ısıtarak, içinin yumuşak dışının çıtır olmasını sağlıyor. 

 • 40°C – 200°C arasında ayarlanabilir sıcaklık 

 • 3.5 litrelik hacim ve 1500 W güç

 • 24 saate kadar akıllı programlama

 • Kızartma, buz çözme, meyve kurutma ve yoğurt mayalama 

 • Çift katmanlı, yapışmaz kaplama gibi özellikleri bulunuyor.

Fiyatı 2.709 TL

Linki burada.

Kullanıcı yorumu:

Ürünü kullanmaya başlayalı dört gün oluyor. İlk önce ürünün çok kaliteli bir malzemeye sahip olduğunu söylemeliyim ayrıca mobil uygulaması ve kullanımı çok kolay. Bazıları Yorumlarda ürünün sepetinin zor çıkartılıp takıldığını söylemiş ancak birkaç kullanımdan sonra ray sistemi hemen yumuşuyor ve sepeti çıkartıp takmada hiçbir sorun olmuyor. Malzemesi rijit yapıda ve tok duruyor. Ürünle yapmayı en çok sevdiğim şey patates kızartması oldu zira hiç yağ koymadan patatesleri çok güzel pişiriyor, kurutmuyor. Keza soğan halkaları peynir kızartmaları gibi yağda kızartılan ürünleri hiç yağ olmadan çok güzel pişiriyor tabii ki tadı yağda kızartma gibi olmuyor ancak çok daha güzel lezzetli bir tadı var. Fırın gibi tadsız olmuyor. Tavuk göğsü, kasap köfte gibi et yemeklerini daha da güzel pişiriyor. Her ürünün pişme süresi ve derecesi farklı ama mobil uygulamadaki hazır tariflerle bu pek dert olmuyor. 50’den fazla yemek çeşidinin pişme süresi otomatik ayarlanmış ve tarif önerileri de çok güzel. Pişirme yaparken(tatlı hariç) dikkat edilmesi gereken iki şey var birisi her pişirmede yarısında durdurup(her tarifte otomatik uyarı vermiyor) içindeki ters çevirmek ya da karıştırmak, ikincisi de mümkün olduğunca ızgara rafını kullanmak. Dibinde pişen yemekle orta katta pişen yemek arasında biraz fark oluyor. Orta katta daha güzel piştiğini farkettim. Ben sırf kızartma yağı pisliği yüzünden bu ürünü aldım ve iyi ki almışım. Her yemeği bununla yapasım geliyor. Pişince akacak şeyler için de yağlı kağıt ya da alüminyum folyo kullanılabiliyor. Yine de temizlemesi çok kolay sepet hem makineye atılıyor hem de malzemesi yapışma yapmıyor, granit tavalar gibi aynı. Boyut olarak patates kızartması gibi şeyler için 2 kişilik bir aileye fazlasıyla yeterli ancak içine çift kat 8 adet hamburger eti de sığıyor yani 8 kişiye de hamburger hazırlayabilirsiniz. Philipsin boyut avantajı dışında bu üründen fazlası yok hatta bunun hazır tariflerinde yoğurt mayalama ve ekmek yapma özellikleri var.

5. Tefal EY5018 Easy Fry & Grill Classic Yağsız Fritöz Airfryer

En iyi Airfryer markası denince ilk akla gelenlerden biri olan Tefal Airfryer, ekstra çıtır teknolojisi sayesinde az yağ ile sağlıklı ve lezzetli yemekler yapmanıza yardımcı oluyor. Öne çıkan özellikleri;

 • 4.2 litre kapasite ve 1500 W güç

 • 80°C ila 200°C arasında ayarlanabilir sıcaklık 

 • 60 dakikalık zamanlayıcı

 • Özel şefler tarafından hazırlanan 30 tariflik dijital tarif kitabı

 • Öne çıkan döküm alüminyum ızgara

 • Otomatik kapanma

 • Çıkarılabilir hazne gibi özellikleri bulunuyor.

Fiyatı 3.781,70 TL

Linki burada.

Kullanıcı yorumu:

İçi döküm ve titanyum kaplama olduğundan tercih ettim. Teflon vb kapmalardan daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum.

6. Philips HD9252/90 Airfryer Fritöz

Evi saran yemek kokularına artık veda etmenizi sağlayan Philips HD9252/90 Airfryer Fritöz, çıtır çıtır yemekler için sıcak havayı kullanarak daha az yağ ile mükemmel sonuçlar elde etmenize yardımcı oluyor.

 • Rapid Air teknolojisi

 • 30 dakikaya kadar sıcak tutma özelliği 

 • NutriU uygulaması ile 350’den fazla sağlıklı ve lezzetli tarif

 • Ayrılabilir bütün parçaların bulaşık makinesinde yıkanabilir olması 

 • 7 ön ayarlı dokunmatik ekran

 • 4.1 litre kapasite ve 1400 W güç 

 • Zamanlayıcı ve ısı ayarı 

 • Otomatik kapanma ve sıcaklık ayarı düğmesi gibi özellikleri bulunuyor.

Fiyatı 2.796,20 TL

Linki burada.

7. Tefal EY505D Easy Fry & Grill Precision+ Yağsız Fritöz Airfryer

2’si 1 arada özelliği sayesinde sıcak hava ile kızartma ve ızgara lezzeti sunan Tefal EY505D Easy Fry & Grill Precision+, çok az yağ veya hiç yağ kullanmadan çıtır çıtır bir lezzet sağlıyor. 

 • Döküm alüminyum ızgara ile yumuşak ve sulu lezzetler sağlayan Izgara Teknolojisi

 • 8 ön ayarlı program 

 • 80°C ila 200°C arasında sıcaklık kontrolü 

 • 60 dakikalık zamanlayıcı ve otomatik uyarı

 • Easy Fry 2’si 1 arada tasarımı sayesinde klasik bir fırından neredeyse 2 kat daha hızlı pişirme ve az enerrji harcama

 • 4,2 litrelik kapasitesi ve 1400 W güç

 • 30 tariften oluşan dijital tarif kitabı 

 • Kurutma seçeneği gibi özellikleri bulunuyor.

Fiyatı 5.899 TL

Linki burada.

Kullanıcı yorumu:

İçi döküm ve titanyum kaplama olduğundan tercih ettim. Teflon vb. kapmalardan daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum.

8. Electrolux Explore 6 E6AF1-4ST AirFryer

Kızartma, fırınlama, kavurma ve ızgara yapmak istediğinizde tek bir cihaz ile yapabilme kolaylığı sağlayan Electrolux 6 AirFry, önceden ayarlanmış 8 programı ile sağlıklı ve lezzetli yemekleri kolayca pişirmenizi sağlıyor. 

 • Çıkarılabilen damlama çekmecesi 

 • 1500 W güç ve 3.5 litre kapasite

 • Çıkarılabilir her parçası bulaşık makinesinde yıkanabilir

 • Zamanlayıcı ve ısı ayarı

 • Her yiyeceğin eşit olarak kızarmasını sağlayan ayarlanabilir menteşe gibi özellikleri bulunuyor.

Fiyatı 3.686,31 TL

Linki burada.

Kullanıcı yorumu:

Malzeme kalitesinden de işlevlerinden de fazlasıyla memnun kaldım. Patates, tavuk, et türevleri ve pizza yaptım. Hepsinde de hazır fonksiyonları kullandım. Lezzet olarak tahmin ettiğimden çok daha iyisini sundu. En ufak şüpheniz olmasın fırında ya da başka cihazda yaptığınızdan çok daha başarılı işler sunuyor. Ek olarak daha onlara göre daha sağlıklı olması mükemmel bir olay. Sık sık dışarıdan sipariş veren biri olarak artık evde yemek yapmak hem daha pratik hem daha ekonomik oldu benim için. Geniş hacmi sayesinde porsiyonları büyük tutabilmek de bir diğer artısı. Ekranı elektronik diye de çekinmeyin, hem çok şık hem çok sağlam ve kullanışlı. Temizliği de çok kolay. Parçaları makinede yıkanabiliyor ancak ben hiç denemedim, elde yıkamak 1 dkmı alıyor. Özetle her eve şiddetle tavsiye edeceğim bir ürün.

9. Karaca Air Pro Cook XL 2in1 Konuşan Airfryer

Sahip olduğu Less Fat Technology sayesinde sadece bir kaşık yağ ile dışı kıtır içi sulu sulu lezzetlere ulaşmanızı sağlayan Karaca Airfryer, sulu yemek yapabilme özelliği ile öne çıkıyor.

 • Izgara, yoğurt yapma, sebze meyve kurutma, yemekleri ısıtma özelliği

 • Çıkarılabilir haznenin tüm parçaları bulaşık makinesinde yıkanabilmesi

 • Yemeğin her noktasını eşit şekilde pişiren Circulation Air Tech özelliği

 • 1550 W güç ve 4 litre geniş hacim 

 • Fırına göre %74 enerji tasarrufu

 • 60 ila 210 derece arası sıcaklık ayarı ve 12 saate kadar pişirme süresi 

 • 6 pişirme fonksiyonu

 • Yemek hazırlarken her aşamayı konuşarak bilgilendirmesi gibi özelliklere sahip.

Fiyatı 4.499 TL

Linki burada.

Kullanıcı yorumu:

Ürün gerçekten kaliteli ve parasının hakkını veriyor çok çok memnunum her evde olması gereken bir ürün hayat kolaylaştırıcı diğer markalara çok para vermeye gerek yok aynı işlemi görüyor ve gayet de işlevsel ❤️

10. Arzum AR2074-G Airtasty XL Airfryer Sıcak Hava Fritözü

6 litre kapasitesiyle geniş ailelere hitap eden Arzum Airtasty XL Air Fryer, 8 farklı otomatik pişirme programı ile pratik yemekler hazırlamanızı sağlıyor. 

 • Bulaşık makinesinde yıkanabilen çıkarılabilir hazne

 • 80-200C sıcaklık ayarı

 • Aşırı ısınma koruması 

 • 60 dakika zaman ayarı ve 1750 W güce sahip.

Fiyatı 3.795,20 TL

Linki burada.

Kullanıcı yorumu:

Arzum’un ürünleri evde uzun zamandır kullanıyoruz. Özellikle ürünün 4 yıl garantili olabilmesi artılarından birisi, servisleri de oldukça iyi (en azından bizim çay sefası çaydanlık için gittiğimiz servis öyle.) Ayrıca Philips hariç rakiplerinden daha fazla hacim sunuyor. Kullanımı oldukça kolay, kitapçığı okuduktan sonra üzerindeki panelden herşeyi ayarlamak kolay, hazır programlar sunuyor. Bunun dışında ürünün üst kısmındaki metal parçanın üzerinde tavuk kanadı, balık, patates kızartması, tatlı patates gibi ürünler için ortalama sıcaklık ve pişme süresini gösteren resim ve yazılar kazınmış, bu da oldukça hoşumuza gitti. Ürünü tavuk, balık, ciğer, patates, sebze, börek gibi pek çok farklı yiyecekle denedik, azıcık bir yağ ile inanılmaz güzel iş çıkarıyor ve oldukça kısa bir sürede pişiriyor. Ürünle birlikte bir de sprey yağ şişesi alırsanız çok işinizi görür. Buzluktan çıkardığımız böreği o kadar hızlı pişirdi ki. Ayrıca yağ çekme, yumuşama derdi yok. Haznesi Philips Airfryer gibi mesh yapıda değil, yani büyük gözenekli, tel gibi değil. Ancak üzerinde yeterli miktarda delik var ve fazlasıyla yeterli. Temizliği de oldukça kolay, sadece çizilmemesi için tel ya da süngerin sert kısmını temas ettirmemek yeterli. İsterseniz bulaşık makinesinde de yıkayabilirsiniz. Bazı özellikleri de Philips’ten daha iyi diyebilirim, örneğin arkadaşımda HD9650 modeli var ve pişirmenin ortasında patatesleri sallamak için çıkardığında programın devam ettiğini söyledi, süre işlemeye devam ediyor. Ama Arzum’da program bekleme moduna geçiyor ve işlem bittikten sonra hazneyi yerine taktığınızda panelden devam ettirebiliyorsunuz.

11. GoldMaster Superfry 7 Litre Inox Geniş Hazneli XXL Dokunmatik 8 Ön Ayarlı Airfryer

7 litre dış hazne kapasitesi ve 5,5 litre pişirme sepetine sahip olan GoldMaster Superfry 7 Airfryer, ısınmayan tutma sapı ve kaymaz tabanı ile kalitesini ortaya koyuyor. 

 • 1700 W güç ve 60 dakika zamanlayıcı 

 • 40-200 derece arasında ayarlanabilir sıcaklık 

 • Akıllı 8 ön ayar menüsü

 • Aşırı ısınmaya karşı koruma 

 • Pişirme esnasında karıştırma uyarısı

 • Hazne çıkarıldığında otomatik kapanma emniyeti 

 • Pişirme tamamlandığında otomatik kapanma gibi özellikleri bulunuyor.

Fiyatı 3.199 TL

Linki burada.

Kullanıcı yorumu:

Kısa zamanda nefis köfte pişirdim, biber pişirdim çok memnun kaldım.

12. COSORI Sıcak Hava Fritözü Air Fryer XXL

Air Whisper teknolojisi ile diğerlerine oranla daha sessiz bir kullanım sunan Cosori Air Fryer, 4,7 litrelik büyük sepeti ile 2-4 kişilik ailelerin kullanımına uygundur.

 • Ön ısıtma, sıcak tutma gibi 9 yemek pişirme işlevi 

 • 230 dereceye kadar sıcaklık ayarı 

 • 1500 W güç ve 7 önceden ayarlanmış program

 • 360 derece hızlı ısı sirkülasyonu 

 • Bulaşık makinesinde yıkanabilir hazneye sahiptir.

Fiyatı 2.974 TL

Linki burada.

Kullanıcı yorumu:

İlk önce Philips XXL almıştım ama üç günlük kullanımdan sonra hemen iade edip yerine bu ürünü aldım. Bir kere ürün inanılmaz kompakt ve çok şık duruyor. Dış kaplaması ve dokunmatik ekranı ise ayrıca muhteşem. Sepet olmadığı için çok pratik ve temizlemesi çok çok kolay. Genişliği bence 2-4 aileler için gayet ideal. Aynı anda dört adet sufle kabını alabiliyor. İlk başta talimatlar uygun çalıştırılırsa koku kesinlikle yapmıyor.Ben hem donuk hem normal patates’i kendi ayarında yaptım ve sonuç mükemmeldi. Özellikle taze patatese bayıldım çünkü tam istediğim gibi anne patatesi yapıyor ve çok az yağla bunu başarıyor. Bunun haricinde ise bütün tavuk yine çok başarılıydı. Hem çıtır hem de sulu yaptı ve gerçekten iyiydi. Amazon güvenli alışveriş ile de bir gün olmadan elime ulaştı. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir